Aktualności

Zakup mieszkania na wynajem

ZAKUP MIESZKANIA NA WYNAJEM

Coraz więcej kupujących mieszkanie to inwestorzy zainteresowani zakupem mieszkania i wynajęciem go.

Niskie stopy procentowe i oprocentowanie lokat na poziomie 1-2% coraz częściej skłaniają inwestorów do inwestycji w nieruchomości w postaci zakupu mieszkania na wynajem.

Zakup mieszkania na wynajem to obecnie najpopularniejsza i najbezpieczniejsza alternatywa dla produktów bankowych. Nieruchomości co do zasady nie tracą na wartości, a przy tym mieszkanie na wynajem wypracowuje comiesięczne zyski w postaci czynszu. Rentownośc zakupu mieszkania na wynajem to zazwyczaj 3 do 7% w skali roku, co kilkukrotnie przewyższa odsetki, które oferują banki na lokatach czy kontach oszczędnościowych.

Mieszkanie dla Młodych 2017

18.11.2016

Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok znów dostępne!

Wczoraj 17.11.2016 jeden z banków dał możliwość ponownego składania wniosków kredytowych o kredyt na zakup/budowę nieruchomości w programie Mieszkanie dla Młodych dotyczące środków na 2017 rok.

Wnioski kredytowe złożone w roku 2016 będą procesowane do momentu określenia wstępnych warunków kredytowych dla Klienta tj. zostanie zbadana zdolność kredytowa i określone warunki jakie trzeba spełnić aby dokończyć procesowanie wniosku. Formalnie nie jest to decyzja kredytowa i warunki kredytowe mogą ulec zmianie, wszystko zależy od weryfikacji wniosku o samo dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych 2017 złożone po nowym roku w BGK oraz od weryfikacji przez bank kredytujący nieruchomości, którą mamy zamiar kupić/zbudować.

Kredyty dla osób pracujących za granicą

KREDYTY DLA OSÓB PRACUJĄCYCH ZA GRANICĄ

Wciąż wielu Polaków wyjeżdźa pracować za granicę. Najczęstszym powodem jest możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy niż w kraju i zaoszczędzenie ich na nowy start w kolejnym etapie życia, głównie na zakup własnego mieszkania. W rzeczywistości ciężko jest jednak odłożyć kilkaset tysięcy złotych i kupić wymarzoną nieruchomość wyłącznie za gotówkę w ciągu kilku lat. Dlatego też w wielu wypadkach zarobione pieniądze stanowią wkład własny, a resztę finansuje się kredytem hipotecznym dla osób pracujących za granicą.

Działalność gospodarcza a kredyt

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA A KREDYT

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą coraz częściej mają problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. W ich wypadku kluczową rolę odgrywa słaba zdolność kredytowa lub też jej brak. Okres prowadzenia własnej działalności oraz sposób rozliczania się z podatku osoby prowadzącej własną firmę mają największy wpływ na sposób wyliczania dochodu, a co za tym idzie zdolności kredytowej. Minimalny staż firmy to z reguły 9, 12 lub nawet 24 miesiące w zależności od banku. A jak jest w przypadku różnych rodzajów rozliczeń z urzędem skarbowym?

Kredyt na budowę domu krok po kroku

KREDYT NA BUDOWĘ DOMU KROK PO KROKU

Obecne realia na rynku nieruchomości, w tym także ceny najmu mieszkań i niskie koszty kredytów hipotecznych powodują, iż coraz więcej osób zamiast wynajmować mieszkanie decyduje się na własne "M" kupując mieszkanie lub budując dom. Większość z nich aby sfinansować swoje marzenia potrzebuje kredytu hipotecznego. Zakup nieruchomości na kredyt opisywałem już wcześniej (czytaj tutaj), tym razem zajmę się budową domu i uzyskaniem kredytu na budowę.

Umowa przedwstępna - co warto wiedzieć?

UMOWA PRZEDWSTĘPNA - CO WARTO WIEDZIEĆ?

Praktycznie każdy, kto staje przed zakupem własnej nieruchomości spotyka się z umową przedwstępną. Co to jest umowa przedwstępna, co powinna zawierać i na co zwrócić szczególną uwagę zawierając taką umowę? Poniżej jest odpowiedź na te i inne podstawowe pytania.

UMOWA PRZEDWSTĘPNA DEFINICJA I ZAWARTOŚĆ

Umowa przedwstępna wg Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964 roku nr 16 poz. 93 z późniejszymi zmianami) to taka umowa, na podstawie której  jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej (ostatecznej umowy kupna-sprzedaży nieruchomości zawartej w formie aktu notarialnego).

Mieszkanie dla Młodych Białystok IVQ 2015

81 tys. zł rabatu na zakup mieszkania w Białymstoku!

Właśnie tyle może wynieść kwota dopłaty na zakup mieszkania w Białymstoku w programie Mieszkanie dla Młodych!

od 1 października 2015 roku obowiązują nowe wskaźniki kwalifikowalności lokalu do programu Mieszkanie dla Młodych oraz wskaźniki do obliczenia dopłat Mieszkanie dla Młodych.

Zmiany wspomnianych wskaźników przedstawia poniższa tabela:

Mieszkanie dla Młodych - plusy i minusy

25.10.2015

Od samego początku istnienia programu Mieszkanie dla Młodych tj. 01 stycznia 2014 roku opinie o nim były skrajnie podzielone. Jedni chwalili, że po roku przerwy (z końcem 2012 roku zakończył się program Rodzina na Swoim) znów jest rozwiązanie wspierające zakup mieszkania, inni zaś zarzucali mu wsparcie jedynie dla ludzi młodych kupujących mieszkanie od developera. Od momentu nowelizacji programu Mieszkanie dla Młodych przybyło mu sporo zwolenników.

Mieszkanie dla Młodych Łomża zmiany IVQ 2015

02.10.2015

Nawet 70 tyś. złotych dopłaty na zakup mieszkania w Łomży w programie Mieszkanie dla Młodych!

od 1 października 2015 roku obowiązują nowe wskaźniki kwalifikowalności lokalu do programu Mieszkanie dla Młodych oraz wskaźniki do obliczenia dopłat Mieszkanie dla Młodych.

Zmiany wspomnianych wskaźników przedstawia poniższa tabela:

Strony